Kürtaj Sonrası

İstanbul'da Çocuk aldırma işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir, kürtaj sonrası gebelik olurmu, kürtaj fiyatları nekadardır  gibi endişelerinizi gidermeden önce çok kısa olarak bebek nasıl alınıyor onada değinelim isterseniz. Bilinçli hastayı her zaman tercih ederiz :)

Kürtaj Nedir ?

İsteğe bağlı bebek aldırma yöntemi olarak tek metoddur. Vajinal yolla rahim girişine ulaşılıp gebelik kesesinin vakum ile dışarı aspire edilmesidir.

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Çocuk alma işleminde en güvenli metod olan Vakum küretaj yönteminde rahim girişine lokal anestezi uygulanır , genel anestezi özellikle istenirse oda mümkündür. Birkaç dakika rahim ağızı yani portio nun uyuşması beklenir , daha sonra hegar bujisi ile rahim kanalı hafif genişletilir. Tek kullanımlık yani disposibl steril vakum kürtaj seti açılır ve içinden karmen kanülü çıkartılarak rahim kanalına yerleştirilir. Vakum aparatı ilede gebelik kesesi dışarı aspire edilir. Hepsi budur.

Kürtaj Sonrası Ultrason :

Bebek aldırma işleminden hemen sonra ultrasonla rahim incelenir , gebelik kesesinin alındığı onaylanır.

Kürtaj Sonrası Gebelik :

Çocuk aldırdıktan sonra acaba tekrar bebek yapabilirmiyim , ya bir daha çocuğum olmazsa gibi endişeler hep olur ama merak etmeyin , vakum küretaj metodu rahim kazıması yapılmadığı için üreme fizyolojisini bozmaz , aynen tekrar gebe kalabilirsiniz. Hatta doğum kontrol metodu tavsiye ederiz.

Kürtaj Sonrası Banyo :

Ayakta banyo yapılmalıdır , yani 1 hafta süre ile duş alarak banyo ediniz.

Kürtaj Sonrası Deniz Havuz :

1 hafta süre ile denize veya havuza girmeyiniz.

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki :

Yine tahmin edersiniz 12 hafta cinsel munahasebet yasaktır.

Kürtaj Fiyatları :

Çocuk aldırma ücretleri gebelik haftası ve anestezi tipine göre belirleniyor, tabi İstanbul'da pahalı semtlerdeki jinekologlar daha yüksek ücretler uyguluyor buda diğer bir faktör. Ama kürtaj fiyatlarını en fazla gebelik haftası belirler Kürtaj Fiyatlarını Hesaplamak için linke tıklayın.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj sonrası adet

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim