Kürtaj sonrası kanama

İstanbul'da 2019 senesi için gebelik sonlandırma amaçlı çocuk aldıran birçok bayan bizi arayarak kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtaj sonrası kanama ne zaman biter , kürtaj sonrası kanama olmaması normalmidir , kürtaj sonrası cinsel ilişkiye kaç gün sonra girebilirim , kürtaj sonrası hamilelik konusunda sıkıntı çekermiyim , kürtaj videosu nerden bulup izlerim , kürtaj sonrası adet görmek için kaç gün beklemeliyim , İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır , vakum kürtaj nedir , kürtaj nasıl yapılıyor , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırabilirim , kızlık zarı ne işe yarar , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , flep yöntemi nedir , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , geçici kızlık zarı dikimi hangi durumlarda yapılır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenler nelere dikkat etmelidirler, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır , vajina daraltma ameliyatı fiyatı nedir gibi birçok soru geliyor. Ana konumuzu açarak tali konularada değinerek yolumuza devam edeceğiz.

Kürtaj sonrası kanama

2019 yılı ve oncesindeki 25 senede güvenle uygulanmakta olan vakum kürtaj döneminden daha önce eski kazıma metodla yapılan çocuk aldırma müdahalelerinde kürtaj sonrası kanama ve ağrı şikayeti çok ciddi boyutta olurdu , ama bereket versinki vakum kürtajdan sonra kürtaj sonrası komplikasyonlar , yani kanama ve ağrı gibi istenmeyen etkiler pek rastlanmıyor. En fazla adet görür gibi hafif bir kanama olur hepsi okadar. Bazılarında ise kürtaj sonrası bir damla bile kanama olmaz ama birkaç gün sonra işerde biriken kirli kan koyu kahverengi şeklinde toplu olarak gelebilir.

Kürtaj sonrası adet

İstanbul'da çocuk aldırdıktan sonra herşeyin eskiye dönmesi vakum kürtaj yaptırdıysanız çok hızlı bir şekilde olur ve yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu arada çok sorulan kürtaj sonrası adet görmeye 40 gün sora devam edeceksiniz , biliyorum normalde 28 günde bir görüyorsunuz ama bir kereye mahsus hafif bir adet gecikmesi kürtaj sonrası dönem için normaldir.

Kürtaj nedir ?

Geniş anlamda latince kazımak olarak bilinen kürtaj kelimesi artık günümüzde çocuk aldırmak yada gebelik sonlandırmak anlamında kullanılmaktadır. Kürtaj eski zamanlarda yani henüz obstetrik ultrason henüz piyasada yokken rahim içi kazıma şeklinde yapılıyordu ve bu travmatize yöntem kadınlar arasında en korkulan durumlardan biri idi. Ama günümüzde vakum kürtaj uygulamaları yapıldığı için artık 10 dakikada ağrı veya kanama gibi yan etkileri deneyimlemeden kürtaj olabiliyorsunuz.

Kürtaj yasası

2019 yılı ve önceki birkaç sene içinde ülkemizde istenmeyen gebelikleri sonlandırmada yani çocuka aldırmada bir üst sınır getirilmiştir , buna halk arasında kürtaj yasası veya kürtaj kanunu olarak ad verilir. Buna göre en geç 10 haftaya kadar kürtaj yaptırmak serbet bırakılmış , daha ileri gebelikler , yani 11 hafta , 12 hafta gibi hamileliklere ise kürtaj yasağı getirilmiştir. Bunun dışında bekar beyanlara kimseden izin almadan çocuk aldırma özgürlüğü verilirken , evli bayanlarada eş izni veya eş rızası şartı konmuştur.

Kürtaj kuralları

İstanbul'da istenmeyen gebelik başınıza geldiğinde öncelikle bilmeniz gereken kürtaj kurallarından bahsetmekte fayda var. Kürtajla ilgili kurallar didaktik bir kitapta tam olarak yazmasa bile gerek kanunlarla gerekse tecrübe ile oluşur. Öncelikle kürtaj olabilmeniz için 18 yaşından küçük olmamanız gerekir , ama siz reşit değil iseniz o zaman anne veya babanızla kürtaj olmaya gelebilirsiniz. Bunun dışında en önemli kürtaj kuralıda hamilelik haftanızın 10 haftayı geçmemiş olmasıdır.

Kürtaj fiyatları

İzmir , Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde ve hatta Antalya , Adana , Kayseri , Bursa , Diyarbakır gibi kalabalık yerlerde kürtaj fiyatları birbirine çok yakın ücret seviyelerinden olup genellikle .... tl seviyelerinden başlar ama gebelik haftasına görede artmaktan geri durmaz, örnek isterseniz 4 haftalık yeni gebelik kürtaj yapılan birçok yerde .... tl iken , 5 haftalık gebelik ... tl , 6 haftalık bir gebelik ise ... tl olarak yukarı doğru tırmanır. Kürtajdan önce yapılan ultrason için ise genelde ücret istemezler.

Kürtaj nasıl yapılır canlı izle

Plan dışı bir gebeliğiniz varsa ve çocuk sahibi olmaya henüz hazır değilseniz bu gebelikten kurtulup hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek için kürtaj yaptırmanız gerekir. Birçok hasta öncelikle kürtaj nasıl yapılır canlı izlemek için bir kürtaj videosu araştırırlar , gerçi biz tıbbi etik ve hasta hakları açısından kürtajın nasıl yapıldığını gösteren video kaydedilmesine ve youtube'da yayınlanmasına karşıyız. İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır diye soran hastalarımıza biz vakum kürtajı anlatıyoruz. Okumaya devam edin.

Vakumla kürtaj

Şu anda dünyada istenmeyen gebelikleri sonlandırmada en güvenli ve sıkıntısız metod vakumla kürtaj yöntemidir. Vakumlu kürtajda rahim içi kazıması yapılmaz , onun yerine ince bir pipet ile negatif basınç verilerek rahim içindeki gebelik kesesi dışarı alınır. Böylece herhangi bir tıbbi alet kullanılmadan kürtaj tamamlanır ve hastada kürtaj sonrası kanama ve ağrı gibi klasik şikayetler pek görülmez. Vakum kürtaj sırası ile ultrason , rahim girişine lokal anestezi , hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün yerleştirilmesi , negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı vakumlanması , kürtaj sonrası yeniden ultrason şeklinde özetlenebilir.

Kürtaj maliyeti

İster evli olun ister bekar , yaşınız reşit ise 10 haftayı aşmamak şartı ile çocuk aldırabilirsiniz. Peki kürtaj maliyetiniz ne olacak ? İstanbul'da kürtaj maliyetleri herşey dahil olarak ... tl seviyelerindne başlar ve gebelik haftasına göre artar , ilk adet gecikmesi ile ortaya çıkan gebelik 4 haftalıktır ve İstanbul'da ... tl maliyetle kürtaj olabilirsiniz , 5 haftaya çıkarsa sizin kürtaj meliyetide ... tl olacaktır. Bu şekilde artış gösterir. Genellikle yapılan herşey bu maliyetlere dahildir.

Çocuk aldırmak günah mı ?

İstanbul'da bazı hastalarımız bizi telefonla arayarak çocuk aldırmak günah mı ? veya bebek aldırmanın İslam dininde yeri nedir , bu konuda ne düşünüyorsunuz , kürtaj yaptırınca günaha girer miyim gibi sorular yöneltiyorlar. Bu konudaki yorumları din alimlerine bırakmakla beraber 10 haftadan sonra şekillenmeye başlayan anne karnındaki bebeğin alınmasının günah olabileceğini düşünüyorum.

Kürtaj ücretleri

2019 senesi için İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında kürtaj ücretleri yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar ve gebelik haftasına göre artar , son adet tarihinin ilk gününden itibaren hesaplanan gebelik haftasına göre adet gecikmesi erken gebeliğie yani 4 haftalık hamileliğe delalet eder ve İstanbul'da ... tl'lik kürtaj ücreti ile gebelik sonlandırılabilir. Gebelik haftası artarsa ücretlerde artacaktır.

Kürtaj Ankara Tunalı

Başkent Ankara Tunalı Hilmi bölgesinde Tunus Caddesinde kürtaj yapan doktorları bulmanız çok kolay olur. genellikle kürtaj Ankara Tunalı'daki jinekologlarca yapılmaktadır. Hatta Ankara'da en iyi kadın doğum doktorları bu bölgede muayenehane işletmektedirler, hatta Ankara kürtaj fiyatlarıda yine Tunalı semtindeki jinekologlarca belirlenir. Ankara'da siz tavsiye edebileceğim jinekolog arkadaşım

Düşük hapı nasıl kullanılır ?

Kürtaj olmadan gebelik sonlandırmak şeklinde piyasaya lanse edilen düşük hapları Cytotec ( Misoprostol ) ve RU-486 ( Mifepristone ) adlı ilaçlar anne adayının hataını tehtid edecek boyutta yan etki ve sonuçlar ortaya çıkarmaya başlayınca ülkemizde sağlık bakanlığı tarafınca yasaklandı ve toplatıldı. Şu anda piyasada satışı yoktur. Ama İstanbul'da kaçak olarak yaklaşık ... tl gibi fiyatlarla satıldığını duyuyoruz . Peki bu düşük hapı nasıl kullanılır diye genede aklınıza takılıyor ise ağızdan yutularak alınan bu kürtaj hapları rahimde kasılma , kanama , rahim içi bebek ölümü gibi etkiler yapmaktadır. Biz kürtaj hapı veya düşük ilacı denilen bu preperatları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Kürtaj fiyatı

İstanbul'da 2019 Ocak ayı itibarı ile kürtaj fiyatı sıklıkla kaç haftalık hamile olduğunuza bakılarak hesaplanır. Bu hesaplamada yapılan en büyük hafta cinsel ilişkiden itibaren saymaya başlamaktır , aslında son adet tarihinden itibaren hesaplama yapılması gerekir , bu durumda adet gecikmesi yeni olan bir bayan 4 haftalık hamiledir ve İstanbul'da kürtaj fiyatı yaklaşık ... tl kadar tutacaktır. 5 haftaya çıkarsanız ... tl , 6 haftalık olursada ... tl şeklinde yükselir.

Kızlık zarı diktirme

İstanbul'da kızlık zarı diktirme konusunda en fazla tercih edilen ameliyat yöntemi flep metodu kalıcı kızlık zarı dikimidir. Bunun sebebi ile kızlık zarı diktirdikten sonra cinsel ilişkiye girmek için sınırsız bir zamanınızın olmasıdır. Bunun yanında kalıcı kızlık zarı dikimi 20 günlük iyileşme sürecinsen sonra çok daha orijinal bir kızlık zarı haline gelir. İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatı yaklaşık .... tl civarındna başlar.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

Kızlık zarı muayenesi veya bekaret testi yada kızlık testi olarak isimlendirilen jinekolojik değerlendirme çeşidi son yıllarda çok popüler oluyor , dolayısı ile bize kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır diye çok soran oluyor. Kızlık zarı muayenesi veya bekaret kontrolü mutlaka bir jinekolog tarafınca yapılmalıdır ve muayene esnasında herhangi bir tıbbi cihaz kulanılmamalıdır , zira vajina girişinde kızlık zarı olduğu için bu bölgeye temas ettirilecek herhangi bir tıbbi alet kızlık zarınıj  yırtılmasına ve bekaretin bozulmasına yol açabilir. Bu durumda kızlık zarı muayenesinin sadece gözle bakılarak yapıldığını söyleyebiliriz. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık ... tl civarıdır.

Kalıcı kızlık zarı ne kadar dayanır ?

2015 yılında  kalıcı kızlık zarı dikimi tüm kadın doğum operasyonları arasında en çok yapılan ameliyat haline gelmiştir. Bunun sebebi sanıyorum ki facebook gibi tanışma sitelerinin yaygınlaşması ve insanların birbirlerini çok kolay bulup erken kaybetmesidir. Bize gelen sorular arasında kalıcı kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır çok dikkat çekmektedir. Hemen cevap verelim , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi sonsuz süre dayanır , yani cinsel ilişkiye girmediğiniz sürece bekaretiniz bozulmaz. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık .... tl civarıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi

İstanbul'da asırlardır yapılmakta olan geçici kızlık zarı dikimi 2015 yılı ve öncesindeki birkaç dekad içinde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin yaygınlaşması ile kabuğuna çekişmiş ve birazda demode olmuştur. Geçici kızlık zarı dikiminin tek avantajı himenoplasti yapılan gün dahil hemen cinsel ilişkiye hazır olmasıdır, dezavantajı ise 10 dün içinde ilişkiye girmez iseniz kızlık zarı patlamasının kendiliğinden olacağıdır. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı bozulmuş vajina

Himenoplasti ameliyatının gerekli olması için öncelikle kızlık zarı bozulmuş vajinaya sahip olmanız veya esnek kızlık zarınızın olması gerekir. Vajinanın kızlık zarı bozulmuş hali ile bakire bir kızın vajinası arasındaki görsel farkı her zaman merak ederler. Peki kızlık zarının bozulmuş olduğu nasıl anlaşılır diye soracaksınız , bunu ancak kızlık zarı muayenesi yaparak anlayabiliriz.

Saç ekimi sonrası

İstanbul'da en iyi saç ekimi merkezlerinde FUE yöntemi saç ekimi fiyatları .... tl civarından başlayarak size kaç seans ekim yapılacaksa ona göre artabilir. FUE metodunda enseden her saç kökü ayrı ayrı alınarak başın ekime ihtiyaç duyan yerlerinde önceden hazırlanmış mikro kanallara tek tek ekilir. Böylece gerek saçın alındığı yerde , gerekse saç ekilen yerde herhangi bir iz kalmaz. FUE yöntemi saç ekimi sonrası bir süre saçın yıkanması , kurulanması ve diğer aktiviteler özel olarak düzenlenir ve saç ekimi yaptıran her hastaya operasyon sonrası detaylı anlatılır , hatta konuyla ilgili dökümanda verilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj sonrası adet

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim