Kürtaj sonrası

İstanbul'da kürtaj olmayı düşünen birçok hasta öncelikle kürtaj fiyatları ve kürtaj yapan doktorları araştırır , o büyük gün geldiğinde ve hayırlısı ile geçtiğinde ise heyecanla sormaya unutulan birçok mesela akla gelmeye başlar ; kürtaj sonrasında ağrı ve kanama olacakmı , kürtajdan sonra ilk adet kaç gün sonra görülecek , kürtaj sonrası hamile kalmak zor olabilir mi , kürtajdan sonra banyo ne şekilde yapmalıyım gibi sorularınızı yanıtlıyoruz. 

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

2019 yılında İstanbul'da en sık merak edilen kürtaj sonrası durum cinsel ilişkidir , kürtajda rahim kanalı birkaç milimete açılır ve kanalın kapanarak normale dönmesi 10 gün sürer , bu zaman zarfında cinsel ilişki yaşarsanız açık olan kanaldan yukarı bakteri kaçabilir ve rahim içi enfeksiyona yol açabilir. 

Kürtaj sonrası ilk adet 

Çocuk aldırdıktan sonra yeniden adet görmeye başlamak için 40 gün kadar süreye ihtiyacınız olacak , kürtajdan sonra yarım adet süresi ve tam adet süresi toplamı kadar bir süre geçmesi normaldir.

Kürtaj sonrası kanama

Vakum kürtaj uygulamalarının en büyük azizliği rahmi kazıma yapılmadığı için kürtaj sonrası kanama pek olmamasıdır. Ancak adet görür gibi hafif bir kanama olabilir oda en fazla birkaç gün sürer. 

Kürtaj sonrası ağrı

Yine vakum kürtajın önemli bir faydası olarak kazıma yapılmadığı için hasta ne kürtaj eynasında , nede kürtaj sonrası ağrı pek duymaz. 

Kürtaj sonrası gebelik

Kürtajla çocuk aldırdıktan sonra yeniden gebe kalmak zor olurmu diye soranlar oluyor. Vakum kürtaj kadında üreme fizyolojisini bozmaz ve dolayısı ile ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası adet

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim