Kürtaj sonrasında kanama olmaması

İsteğe bağlı gebelik sonlandırma yani kürtaj sonrası kanama olmaması bahsimize tüm detayları ile girmeden önce bu konuda İstanbul'un tüm semtlerinden birçok hastamız tarafınca sorulan konu ile alakalı, kürtajdan sonra kaç gün kanama olur ( vakum kürtaj sonrası genelde bikaç gün kanama olur ), kaçıncı gün durur ( sıklıkla 4. Gün durur ), kürtajdan 5 gün sonra kanama olması normal midir ( normaldir ), kürtaj sonrası iç kanama ihtimali varmıdır ( çok nadiren kazıma kürtaj tekniğinde rahim delinmesi durumlarında rastlanır), kurtajdan sonra pihtili kanama ne anlama gelir ( normaldir ), kürtajdan sonra kontrol kaç gün sonradır ( 10 gün sonra gelebilirsiniz ), probe küretaj sonrası kanama beklenir mi ( evet vakum kürtajda olduğu gibidir), kürtaj sonrası günlük hayata devam edebilir miyim ( evet ), kurtajdan 10 gun sonra kanama neyi gösterir ( normaldir ).

Vakum kürtaj uygulaması 4 veya 5 haftalık gibi erken gebelik dönemlerinde uygulandığında kürtaj sonrası hiç kanama olmaması durumu ile karşılaşılabilir, bu normaldir. Çok eski dönemlerde ultrasonun jinekolojide henüz kullanılmadığı günlere geri dönersek, kazıma yöntemi ile rahim içi ( endometrium ) çepeçevre kazınırdı. Bu durumda nadirde olsa alttaki bağ dokusundan sızan fibrin sebebiyle rahim boşluğu birbirine yapışabilirdi. Bu duruma sineşi derdik. İşte bu tabloda kürtaj sonrası kanama olmaması durumu ortaya çıkabiliyordu.
Günğmüzde uyguladığımız ultrason rehberliğinde vakum kürtajda sadece gebelik kesesini hedefleyen negatif basınç çevre endometrium dokusuna temas etmediği için üreme fizyolojisine zarar vermediği gibi kürtaj sonrası kanamada minimum oluyor, bazende hiç olmuyor.

Kürtaj

Halk arasında çocuk aldırma, hukuken gebelik sonlandırma gibi isimler verilen obstetrik işleme daha bilimsel açıdan bakabilmek için kürtaj konulu yazımızı tavsiye ederim.

Kürtaj fiyatları

İstanbul'da Nisan 2019'da hamilelik sonlandırma maliyetlerini hesaplatmak için kürtaj fiyatları başlıklı yazımızı okuyunuz. Yada Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak çocuk aldırma ücretlerini öğrenebilirsiniz, WhatsApp üzerindende yazarak kürtaj fiyat listemizi isteme şansınız var.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra konu hakkında bilmeniz gereken birçok ayrıntı için kürtaj sonrası başlıklı makalemize bakınız.

Kürtaj sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Bebek aldırdıktan sonra ilk günlerde yaşam tarzınıza nasıl şekil vereceğinizi öğrenmek için kürtaj sonrasında dikkat edilmesi gerekenler konulu anlatımımızı okuyun.

Kürtaj sonrasında cinsel ilişki


Gebelik sonlandırdıktan sonra seksuel temasa ne zaman müsait olacağınız konusunu irdelemek için kürtaj sonrası cinsel ilişki başlıklı yazımız size uygun olacaktır.

Kürtaj sonrasında adet

Çocuk aldırdıktan sonra normal regl periyodlarınızın ne zaman başlayacağını tam olarak öğrenmek için kürtaj sonrası adet konulu makalemize göz gezdirin.

Kürtaj sonrasında kanama

Bebek aldırdıktan sonra nekadar süre ve miktarda kan geleceğini netleştirmek için kürtaj sonrasında kanama başlıklı anlatımımıza göz gezdirin.

Kürtaj sonrası hamilelik

Hamileliği sonlandırdıktan sonra ne zaman yeniden gebe kalabileceğinizi öğrenmek için kürtaj sonrası hamilelik konulu makalemizi okuyunuz.

Kürtaj Esenler

İstanbul Avrupa yakasında Esenler ilçesinde ve civarında kürtaj yapılan yerler ve kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için kürtaj Esenler başlıklı yazımızı okuyun.

Kürtaj sonrasında kanama olmaması konusu için site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj sonrası adet

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim