Kürtaj sonrasında hamile kalınır mı ?

Çocuk aldırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenleri ve daha birçok detayı hastalarımıza anlatıyoruz, bunlar arasında kürtaj sonrası hamile kalınır mı gibi sorular sıklıkla gündeme geliyor, bunun dışında kürtaj sonrasında kanama olur mu, olursa kaç gün sürer, miktarı ne kadar olur, kürtajdan sonra ağrı acı olur mu, ağrı kesici olarak hangi ilaçları kullanmak gerekir, kürtaj fiyatları ne kadardır, kürtaj sonrası antibiotik kullanmak gerekir mi, kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girmek için kaç gün beklemekte fayda vardır, kürtajdan kaç gün sonra yeniden adet görmeye başlanır gibi birçok soru gelebiliyor, bunları danışmak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp den yazabilirsiniz veya aşağıdaki linke tıklayarak bana direkt yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, takma isim kullanmanıza gerek yok, email girmek şart değil, tüm soru ve yorumlar cep telefonu ekranıma düşüyor ve birkaç dakika içinde yanıt yazabiliyorum .

Kürtajdan sonra hamile kalınıp kalınamayacağı bahsine geri dönersek; vakum kürtaj ile rahim içindeki gebelik kesesi alınınca kanda Beta HCG hormonu hızla düşmeye başlar, gerçi kürtaj sonrası bir ay süre ile gebelik testleri pozitif çıkabilir, hormon seviyesi düşünce yeni bir yumurtlama hazırlığı başlar ve yaklaşık 20 gün kadar sonra bir yumurta daha atılır ve sperm hücresi ile buluşmayı ümid eder, ama bazı bayanlarda bu yumurtlama süresi çok daha erken olabilir, dolayısı ile kürtaj sonrası hamile kalma ihtimalini her zaman göz önünde tutmak ve gerekli önlemleri almak gerekir.

Kürtaj sonrası diğer durumlar hakkında bilgi almak için önceki makalelerimi okuyabilirsiniz.

Kürtajdan sonra hamile kalma riski az değildir, kürtajdan kaç gün sonra hamile kalınır ? ortalama 20 gün, kürtajdan 20 gün sonra hamile kalınır mı ? evet, kürtajdan sonra hamile kalamıyorum derseniz büyük ihtimal başka sebepleri vardır, kürtaj sonrası hamile kalmak için yapılması gerekenler klasiktir, kürtaj sonrası hamile kalmak kolay mı ? evet, kürtajdan hemen sonra hamile kalınır mı ? evet, kürtajdan sonra hamilelik belirtileri normal zamanla aynıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj sonrası adet

Kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim